T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 18/12/2020

evdebakim.jpg

EVDE SAĞLIK HİZMETİ NEDİR?

* Evde Sağlık Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların aileleri ile yaşadıkları ev ortamında hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş, tedavisi ilgili kliniklerce düzenlenmiş olan tedavilerinin takibinin, uygulanmasının ve hasta yakınlarının ya da bakmakla görevli kişilerin bu konudaki eğitimini sağlayarak hizmet vermektedir.

* Takibe alınan hastaların gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının doğru kullandırılması konusunda eğitim verilmesi, takibinin yapılması, gerekli tıbbi malzeme ve heyet raporlarının yenilenmesi, yatak yarası varsa pansumanlarının yapılması ve gereğinde bakımından sorumlu kişilere de bu konuda eğitim verilmesi, gerekli durumlarda Fizyoterapist desteği ile hasta yakınlarının egzersiz konusunda eğitilmesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından yapılmaktadır.

*  Evde Sağlık Hizmetlerinin amacı, evde sağlık hizmetine ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında sağlanması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesini sağlamaktır.

*   Evde Sağlık Hizmetleri Hizmetleri birimleri mesai saatleri içerisinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir.Acil durumlar evde sağlık hizmetlerinin kapsamına giremez.Acil durumlarda 112 il Ambulans hizmetlerinden yararlanılmalıdır.

Kimler Faydalanabilir?

Evde Sağlık Hizmetlerinden;

 • Evde aile bireyleri ile birlikte yaşayan veya kimsesiz, engelli, yaşlı, felçli, yatağa bağımlı, hayatını başkalarına bağımlı olarak idame ettiren bakıma muhtaç bireyler,
 • Evinden çıkamayacak durumda nörolojik hastalıkları (ALS, SVO vb) olan bireyler,
 • Ameliyat sonrası hastaneye gelemeyip sağlık ihtiyacı olanlar
 • Oksijen Tedavisine ihtiyacı olanlar

   Bu hizmetlerden faydalanmak için başvuruda bulunabilir.

   Uzman ekiplerce yapılan değerlendirme sonucunda evde sağlık hizmeti verilmesi uygun görülen hastalar programa alınır.

  Ağız ve Diş Sağılığı Evde Sağlık Hizmetlerinden faydalanmak isteyenler nasıl başvurabilir?

 • Sistemde kaydı olmayan hastalar 44 38 33 nolu telefonu arayarak hizmet talebinde bulunabilirler. Sisteme düştükten sonra Evde Sağlık Ekibi mesai saatlerinde 24 saat içerisinde hastayı ziyaret eder.
 • Sisteme kaydı olan hastalar ise 0530 275 82 19 yada 0412 502 77 87 Dahili 256 nolu telefonları arayarak veya hasta yakını tarafından Hastanemizde bulunan Evde Sağlık Birimine başvuru yaparak ziyaret talebinde bulunabilirler.

Sorumlu Hekim
Dt.Sertaç DEMİR 

Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri
Mensur ERTEM

Şoför
Hacı DEMİRÖREN


Evde Sağlık Kalite Birim Sorumlusu
Halime KAVMAZ
Gamze GÖKALP

Evde Sağlık Hizmetleri Üç Kuyular Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Merkez Binasında Zemin Katında Hizmet vermektedir. 
ESYS Girişi için Tıklayınız.